Moje skrzydła, drugi znaczy ostatni

Nowość 2013/2014

Autor: Sebastian Kawa
Rok wydania: 2013
Data premiery: 16/11/2013
ISBN: 978-83-932826-2-3
Ilość stron: 196
Cena (zawiera 5% VAT): 34 zł
Tu kupisz: strona księgani ELAY

Jeszcze niedawno lot w maszynie cięższej od powietrza uważano za mrzonkę marzycieli budujących skrzydła do skoków ze zboczy.

Dziś, w erze dreamlinerów, ludzie powracają do szybowania, czyli do korzeni lotnictwa. Używając najbardziej aerodynamicznych konstrukcji, jakie stworzyła ludzkość, przemierzają setki a nawet tysiące kilometrów dzięki harmonii z siłami natury.

Oto opowieść jednego z tych, którzy tę naturalną formę latania opanowali w sposób doskonały – wywiad-rzeka z najbardziej utytułowanym szybownikiem w historii tego sportu.

Co stoi za jego sukcesami? Czego potrzebuje człowiek, żeby w środowisku – wydawałoby się – tylko dla ptaków, wciąż podejmować prawidłowe decyzje? Jak możliwe jest osiągnięcie tylu sukcesów w sporcie, w którym zagrożenie życia jest namacalne, a ilość zmiennych do analizy pojawiających się w każdej chwili przekracza zdolności jakiegokolwiek komputera?

Zapraszamy za kulisy sportu, w którym Polacy od lat odnoszą sukcesy. Zapraszamy na rozmowę z kimś, kogo ukształtowało żeglarstwo, ale w szybownictwie osiągnął wszystko, co jest w nim do osiągnięcia. Z kimś, kto jeśli jest drugi, czuje, jakby był ostatni.

« Z powrotem