Pema Chodron
Pema Chödrön


Ani Pema Chödrön (przed przyjęciem nowego imienia – Deidre Blomfield-Brown) znana jest buddystom całego świata głównie ze swoich urzekających, a jednocześnie praktycznych interpretacji przekazów buddyzmu tybetańskiego adresowanych do jego zachodnich uczniów. Naucza w pierwszym zachodnim klasztorze tybetańskim Gampo Abbey w Cape Breton w Nowej Szkocji.

Sławę przyniosły jej tłumaczone na wiele języków książki poświęcone buddyzmowi. W Polsce znane są: Zacznij tu, gdzie jesteś, Miejsca, które budzą lęk, Kiedy życie nas przerasta czy Mądrość nieuciekania. Prowadzone przez nią odosobnienia cieszą się zawsze ogromną popularnością, wciąż przyjmuje nowych uczniów w Gampo Abbey i przyciąga słuchaczy, gdziekolwiek uda się aby występować publicznie.

Pema Chödrön koncentruje się na pełnym doświadczaniu życia ze wszystkimi jego przyjemnościami i całym cierpieniem. Jej nauka jest szczególnie cenna dla osób, które znalazły się w sytuacji kryzysowej, ponieważ pomaga osiągnąć stan maitri – bezwarunkowej przyjaźni z samym sobą, która w sposób naturalny przeniknie do relacji z innymi ludźmi. Wyzwala także naturalną u każdego człowieka odwagę, elastyczność i poczucie humoru, które pozwalają przezwyciężyć lęki, uzdrowić związki i zaakceptować siebie ze wszystkimi niedoskonałościami.

(Photo of Ani Pema Chödrön by Robin Holland)

« Z powrotem