Mélanie Watt


Mélanie Watt jest kanadyjską pisarką i ilustratorką popularnych i wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci. Jest jeszcze w dużym stopniu dzieckiem, bo urodziła się całkiem niedawno – 20 sierpnia 1975 roku w Trois-Rivières.

Swoją pierwszą książkę „Leon the Chameleon” napisała i namalowała jeszcze w czasie studiów na Uniwersytecie w Montrealu. Opublikowała ją w wydawnictwie Kids Can Press, z którym współpracuje do dziś. Obiecujemy zrobić wszystko, nawet stanąc na głowie, żeby zechciała stale współpracować także z nami. Mélanie Watt bezustannie tworzy nowe, fascynujące postaci i opisuje ich przygody po angielsku i francusku, a z językiem polskim jej pomożemy.

Najbardziej znanym bohaterem jej książek jest Wiewiór Wystraszny, o którym autorka mówi, że niejednokrotnie pomagał jej przezwycięzyć własną niepewnośc i lęki oraz nabrać odwagi na zmierzenie się z nieznanym. Faktycznie, znając Wiewióra ze wszystkimi jego fobiami i neurotycznymi zachowaniami, trudno nie spojrzeć na siebie łagodniej.

Całkowitym przeciwieństwem Wiewióra jest pewny siebie Chester, kot-megaloman, który także zyskał sobie wielu wielbicieli wśród czytelników i krytyków. Każdy, kto zna choć jednego prawdziwego kota, z pewnością zajrzy do przygód Chestera – wiek i prestiż zawodowy nie mają tu nic do rzeczy!

« Z powrotem