... i wtedy moja córka powiedziała

Nowość 2013/2014

Autor: Małgorzata Kalicińska
Rok wydania: 2013
Data premiery: 14/12/2013
Ilość stron: 156
Cena (zawiera 5% VAT): 29,90 zł
Tu kupisz: strona księgani ELAY

Rodzicielstwo na dwa głosy. Małgorzata uchyla drzwi do pokoiku swych dzieci a psycholog z dwudziestoletnim stażem komentuje zza pleców.
Ta książka jest zaproszeniem do dziecięcych pokoi pisarki, więc jeśli zaprosiła, to może warto zajrzeć?

(więcej...)
Widok z mojego okna - szersza perspektywa

Nowość 2013/2014

Autor: Małgorzata Kalicińska
Rok wydania: 2013
Data premiery: 14/12/2013
Ilość stron: 226
Cena (zawiera 5% VAT): 34,50 zł
Tu kupisz: strona księgani ELAY

Widoki z mojego okna wzięły się z prób krótkopisania Małgorzaty Kalicińskiej. Autorka upierała się, że nie radzi sobie z krótkimi formami, ale uparta Joanna Laprus Mikulska, pierwsza redaktor naczelna wznowionego po wojnie (2008 r) czasopisma Bluszcz, namówiła skutecznie Kalicińską do współpracy.

(więcej...)
Moje skrzydła, drugi znaczy ostatni

Nowość 2013/2014

Autor: Sebastian Kawa
Rok wydania: 2013
Data premiery: 16/11/2013
ISBN: 978-83-932826-2-3
Ilość stron: 196
Cena (zawiera 5% VAT): 34 zł
Tu kupisz: strona księgani ELAY

Jeszcze niedawno lot w maszynie cięższej od powietrza uważano za mrzonkę marzycieli budujących skrzydła do skoków ze zboczy.Dziś, w erze dreamlinerów, ludzie powracają do szybowania, czyli do korzeni lotnictwa.

Zapraszamy za kulisy sportu, w którym Polacy od lat odnoszą sukcesy. Zapraszamy na rozmowę z kimś, kogo ukształtowało żeglarstwo, ale w szybownictwie osiągnął wszystko, co jest w nim do osiągnięcia. Z kimś, kto jeśli jest drugi, czuje, jakby był ostatni.

(więcej...)
Jak przyrządzić swoje życie. Zalecenia dla kuchrza w klasztorze zen.

Autor: Dogen/Kosho Uchiyama
Tytuł oryginału: How to cook your life
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-62620-01-2
Ilość stron: 160
Cena (zawiera 5% VAT): 39,90 zł
Tu kupisz: strona księgani ELAY

Krótki traktat Dōgena Kigena, trzynastowiecznego wielkiego myśliciela i reformatora buddyzmu zen, opatrzony komentarzem współczesnego mistrza zen Kōshō Uchiyamy.

(więcej...)
Rusz z miejsca

Autor: Pema Czodron
Tytuł oryginału: Taking the Leap
Rok wydania: 2011
Data premiery: 11/2011
Tu kupisz: strona księgani ELAY

Dzigar Kongtrül udzielił mi kiedyś bardzo użytecznej instrukcji, która pozwoliła mi przyjrzeć się bliżej wzorcowi odruchowego odsuwania się od bycia obecnym. Była to nauka dotycząca szenpa. To tybetańskie słowo zwykle tłumaczy się jako ,,przywiązanie’‘. Inny wariant tłumaczenia to ,,złapanie na haczyk’‘, utknięcie.

(więcej...)
Julka i Kulka

Autor: Jane Simmons
Tytuł oryginału: Ebb and Flo
Rok wydania: 2011
Data premiery: czerwiec 2011
ISBN: 978-83-930284-5-0
Ilość stron: 32
Cena (zawiera 5% VAT): 9,87 zł
Tu kupisz: strona księgani ELAY

Julka i Kulka, dziewczynka i jej psina, dwie przyjaciółki na zabój, mieszkają na barce wraz z Mamą a na podwieczorek do Babci przeprawiają się motorówką przez zatokę, w której (prawdopodobnie) mieszka Potwór Morski. Wkrótce, nieoczekiwanie, zamieszka z nimi Ptak.

(więcej...)
Pema Chodron
Pema Chödrön


Ani Pema Chödrön znana jest buddystom całego świata głównie ze swoich urzekających, a jednocześnie praktycznych interpretacji przekazów buddyzmu tybetańskiego adresowanych do jego zachodnich uczniów.

(więcej...)
Ceny


W związku z wprowadzeniem 5% VAT na książki, poniżej prezentujemy obowiązujący cennik książek naszego wydawnictwa. Ten sam cennik można pobrać jako plik w formacie MS Excel lub OpenDocument.

(więcej...)
Droga Serca

Autor: Dalajlama, Drewermann
Tytuł oryginału: Der Weg des Herzens
Rok wydania: 2010
Data premiery: 4 listopada 2010
ISBN: 978-83-930284-2-9
Ilość stron: 96
Cena (zawiera 5% VAT): 27,83 zł
Tu kupisz: strona księgani ELAY

Współczesność nie jest łatwym czasem dla ludzi wierzących.
Postępująca sekularyzacja z jednej strony i rozwój skrajnych form
religijności z drugiej spowodowały, że w sferze duchowości stoimy
w praktyce wobec alternatywy: albo fanatyczny fundamentalizm, albo
dialog między religiami.

(więcej...)
Katalog Lato 2011


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełnym katalogiem Elay.

Katalog można obejrzeć w przeglądarce Googli, ściągnąć jako pdf: ELAY-katalog-lato-2011.pdf lub przewertować poniżej:

Wiewiór Wystraszny

Autor: Melanie Watt
Tytuł oryginału: Scarredy Squirrel
Rok wydania: 2010
Data premiery: 23 czerwca 2010
ISBN: 978-83-923701-9-2
Ilość stron: 42
Cena (zawiera 5% VAT): 20,90 zł
Tu kupisz: strona księgani ELAY

Wiewiór Wystraszny nie lubi niespodzianek, boi się bakterii, kosmitów, rekinów i w ogóle wszystkiego tego, co zamieszkuje Nieznane. A Nieznane jest wszystko, poza bezpiecznym drzewem, gdzie rytm dnia wyznaczają kolejne posiłki i baczne wypatrywanie, czy aby nie zbliża się jakieś zagrożenie.

(więcej...)
Hardcore Zen

Autor: Brad Warner
Tytuł oryginału: Hardcore Zen: Punk Rock, Monster Movies & the Truth About Reality
Rok wydania: 2010
Data premiery: 10 maja 2010
ISBN: 978-83-930284-1-2
Ilość stron: 216
Cena (zawiera 5% VAT): 29,93 zł
Tu kupisz: strona księgani ELAY

Rzeczywistość nie ma o niczym pojęcia.
Rzeczywistość jest pełna wątpliwości i niepewności.
Rzeczywistość bywa napalona i miewa dni, kiedy lubi czytać gazetki z dowcipami.

Nie ma co do tego wątpliwości: zazen jest głupotą. Zazen jest również nudny. Po prawdzie chyba trudno byłoby znaleźć nudniejsze ćwiczenie.

(więcej...)
Shunryu Suzuki


Shunruyu Suzuki – nauczyciel zen w tradycji soto, który spopularyzował buddyzm zen w Stanach, zwłaszcza w San Francisco, dokąd przybył z Japonii w 1959 roku. Od dwunastego roku życia studiował zen i przebywał w klasztorze buddyjskim, toteż amerykańska, rozcieńczona wersja buddyzmu mocno go zaskoczyła.

(więcej...)
Umysł zen, umysł początkującego

Autor: Shunryu Suzuki
Tytuł oryginału: Zen Mind, Beginner's Mind
Rok wydania: 2010
Data premiery: lipiec 2010
ISBN: 978-83-930284-6-7 i 978-83-930284-8-1
Cena (zawiera 5% VAT): 36,54 zł
Tu kupisz: strona księgani ELAY

Legendarna książka Shunryu Suzukiego, jedna z najważniejszych pozycji zachodniego zen, podręcznik dwóch pokoleń nauczycieli i uczniów tradycji zen soto znów w Polsce!

Po niemal trzydziestu latach wydajemy ponownie zbiór mów Dharmy wielkiego Japończyka, tym razem w przejrzanym i uzupełnionym tłumaczeniu, z opuszczonym przez poprzedniego wydawcę oryginalnym wstępem Zentatsu Richarda Bakera oraz nowym, napisanym specjalnie dla polskiego wydania wstępem innego ucznia roshiego Suzukiego, roshiego Jakusho Kwonga.

Umysł zen, umysł początkującego to pozycja podstawowa, obowiązkowa w każdej biblioteczce zachodniego buddysty, szczególnie podążającego drogą zen.

Brad Warner


Stereotypowy buddysta z Zachodu to blady intelektualista pogrążony w medytacji i studiowaniu koanów. Jeśli posiada odtwarzacz CD, słucha raczej czegoś w rodzaju śpiewów mnichów z Tybetu. Mówi niewiele, raczej artykułuje niż gada, a już na pewno nie opowiada anegdot. Jest w średnim wieku, albo przynajmniej zachowuje się, jakby był. Głównie siedzi.

(więcej...)
Yasunari Kawabata


Yasunari Kawabata (ur. 14.06.1899, zm. 16.04.1972) był pierwszym japońskim pisarzem uhonorowanym nagrodą Nobla za “mistrzostwo pisarskie, które oddaje istotę japońskiej świadomości”.

(więcej...)
Barry Magid


Nauczyciel zen i terapeuta z Nowego Yorku.
Urzekł nas nie tylko bezpośredniością i głębią wglądu lecz także autoironią, w której daje się wyczuć ciepło i akceptację dla innych.

Hobbystycznie tłumaczy ze starożytnej greki, czyta gdy syn ogląda telewizję. Stara się kontrolować swoją kompulsywną punktualność.

Camilla Gryski


Camilla Gryski urodziła się w Wiekiej Brytanii, ale mieszka i pracuje w Kanadzie, jest nauczycielką, bibliotekarką, gawędziarką, pisarką a także uznanym i nagradzanym klaunem-terapeutą w dziecięcych hospicjach oraz szpitalach hematologicznych i onkologicznych.

(więcej...)
Diane Eshin Rizzetto


Diane Eshin Rizetto jest amerykańską nauczycielką zen w tradycji Soto i członkinią Szkoły Zen Zwykły Umysł. Oprócz medytacji i uczestnictwa w odosobnieniach Diane zaleca swoim uczniom także poszukiwanie zrozumienia poprzez doświadczanie wszelkich przejawów życia w codziennych obowiązkach, życiu rodzinnym, pracy i społeczności.

(więcej...)
Mélanie Watt


Mélanie Watt jest kanadyjską pisarką i ilustratorką popularnych i wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci. Jest jeszcze w dużym stopniu dzieckiem, bo urodziła się całkiem niedawno – 20 sierpnia 1975 roku w Trois-Rivières.

(więcej...)
Charlotte Joko Beck
Charlotte Joko Beck


Charlotte Joko Beck jest amerykańską nauczycielką zen oraz autorką popularnych również w Polce książek „Zen na co dzień: miłośc i praca” i „Żywy zen, nic niezwykłego”.

(więcej...)
Rafe Martin
Rafe Martin


Rafe Martin urodził się w Nowym Jorku podczas burzy śnieżnej w 1964 roku, po tym, jak huragan zniszczył Bazę Sił Powietrznych w Everglades, gdzie stacjonował jego ojciec. Być może właśnie to gwałtowne przejście z ciepłych, prenatalnych tropików w śnieżną ciemność uczyniło jego życie pełnym marzeń i fantazji.

(więcej...)
Żywy zen, nic szczególnego
Żywy zen, nic niezwykłego

Autor: Charlotte Joko Beck
Tytuł oryginału: Nothing Special, Living Zen
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-923701-5-4
Ilość stron: 232
Cena (zawiera 5% VAT): 29,93 zł
Tu kupisz: strona księgani ELAY

Oddajemy w Państwa ręce kolejną książkę znanej w całym świecie zen współzałożycielki szkoły zen Zwykły Umysł Charlotte Joko Beck, uczennicy m.in. roshiego Maezumiego. Mimo to, iż rozpoczęła praktykę w wieku ponad czterdziestu lat, jako nauczycielka stała się jedną z najbardziej wpływowych kobiet w świecie zen, a jej publikacje weszły do kanonu literatury buddyzmu Zachodu.

(więcej...)

« Poprzednie